Кина IHS-W200MP3B фабрика и производители | Interhome

IHS-W200MP3B

Краток опис:

FV-A10 100% Wire-Free,FHD1080P IP Camera  6700mA 2pcs 18650 rechargeable battery  Battery Standby time: 10 months  Battery Use time: 4 months (10 times trigger/day)  8m PIR, 10m IR Day/Night, IP65 waterproof, APP: Cloudedge    Image Sensor 1/3″ Color CMOS Display Resolution 1080P(1920*1080) Mini. Illumination 0Lux (with infrared led on) Lens Type Waterproof Glass Lens  Viewing Angle 120° Focal Length 2.5mm LED 3pcs Array IR LEDs IR Dist...


детали за производот

Тагови производ

iHS-W200MP3B (2) iHS-W200MP3B (1)

ФВ-A10
100% жица-бесплатно, FHD1080P IP камера 
6700mA 2 парчиња 18650 батерија на полнење 
батерија време на мирување: 10 месеци 
Батеријата Користете време: 4 месеци (10 пати активирањето / ден) 
8 милиони PIR, 10m инфрацрвен ден / ноќ, IP65 водоотпорен, APP: Cloudedge 
  
сензор за слика 1/3 "Боја CMOS
Резолуција на екран 1080P (1920 * 1080)
Мини. осветлување 0Lux (со инфрацрвен доведе на)
Вид на објектив Водоотпорен стаклена леќа 
Агол на гледање 120 °
Фокусно растојание 2.5mm
ЛЕД 3бр Низа IR LED диоди
IR далечинско 10 метри (32ft).
Режим ден ноќ Автоматски промени со IR-намалување на отстранлив
на набивање на сликата H.264
Слика Брзинанарамки 25fps (1080P), 25fps (720P)
резолуцијата 1920 * 1080 (1080p), 1280 x 720 (720p)
Влез излез Вграден микрофон и звучник
аудио компресија PCM / G.726, две начин аудио
складирање Поддршка за SD картичка макс 128GB, НВР, Облак чување
WIFI 802.11b / g / n;  
безжична безбедност WEP, WPA, WPA2
Далечински пристап P2P
Сијаличка Сина, црвена
PIR сензор 8 метри (26ft).
Батерија 3.7V / 6400mAh 2 парчиња 18650
полнач DC5V / 1A
работна температура -20 ° C ~ 50 ° C
работна Влажност 20% до 85%; без кондензација
Сертификат CE, FCC, RoHS
магнетни силно магнетно
димензија 62 (L) X54 (W) X100 (H) mm
Тежина 250g (не се вклучени база)

TIM1 TIM3 TIM4 TIM2


 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас

  производи категории